کپسول آتش نشانی آب و گاز

                                                                                       کپسول  آتش نشانی آب و گاز  ایمن تیام سپاهان

کپسول آتش نشانی آب و گاز  از جمله خاموش کننده های پر کاربرد در ایمنی منازل و محیط کار هستند . از این نوع کپسول آتش نشانی جهت خاموش کردن مشتقات چوب و کاغذ استفاده می شود.

اين نوع خاموش كننده شامل يك كپسول محتوي آب مي باشد كه عامل خارج كننده آن كه گاز نيتروژن است با فشار به درون كپسول تزريق مي شود .

در آتش سوزي جامدات اين خاموش كننده بهترين نوع مي باشد .

                                                                               خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی آب و گاز

چون یک جز این کپسول گاز است ، پس این کپسول از هر نظر شبیه کپسول آتش نشانی پودر و گاز است . تنها تفاوتی که آن را متمایز می سازد آن است که اگر این کپسول را تکان دهید بتوانید صدای آب را از داخل آن بشنوید .

این نوع خاموش‌کننده همانند خاموش‌کننده آب تحت فشار می‌باشد ، یعنی محتوی سیلندر آب یا محلول ضد یخ است و آن خالی می‌باشد. به‌طور کلی در هر دو نوع خاموش‌ کننده جهت جلوگیری از زنگ زدگی داخل سیلندر را با لایه‌ای نازک از پلاستیک  یا ماده ضد زنگ می‌پوشانند.

کپسول آتش نشانی آب و گاز

 تفاوت این دو نوع خاموش‌کننده در نوع عامل فشار آن‌ها می‌باشد. جهت تأمین فشار مورد نیاز در این نوع خاموش‌کننده از گاز   co2   تحت فشار در یک سیلندر کوچک به نام کارتریج استفاده می‌شود.

خاموش‌کننده آب و گاز عموماً غیرقابل کنترل است، به این معنی که گاز ذخیره شده در کارتریج وقتی که آزاد شد غیرقابل برگشت می‌باشد. مقدار تخلیه هر دو نوع خاموش کنده ۹۵٪ در زمان شارژ کامل می‌باشد.

                                                                                کپسول  آتش نشانی آب و گاز  ایمن تیام سپاهان

نوعی از همین خاموش‌کننده وجود دارد که نازل آن دوش مانند است و آب را به صورت مه به بیرون ارسال می‌کند. استاندارد انگلیسی قدرت پرتاب این نوع خاموش‌کننده را ۴ متر تعیین نموده‌ است.

جهت اطمینان از عملکرد این نوع  از خاموش‌ کننده هر ماه یک بار از خاموش‌کننده بازدید کنید. بدین صورت که با احتیاط درپوش را باز کرده و کارتریج را از سیلندر بیرون بیاورید، سپس آن را وزن کرده،  در صورتی که بیش از ۱۰٪ از وزن گاز که روی کارتریج نوشته شده ‌است کم شده باشد بایستی مجدداً آن را شارژ نمود.

پس از آن بدنه، کفه ، میله ضربه ، سوزن ، واشر و راه خروج را کاملاً بازدید کنید . سیلندر خاموش‌کننده بایستی هر ۲ الی ۵ سال یک بار آزمایش شود تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل گردد.

                                                                                       کپسول  آتش نشانی آب و گاز  ایمن تیام سپاهان

ایمن تیام سپاهان  عرضه کننده کپسول آتش نشانی آب و گاز در حجم های  10 لیتری و 50 لیتری می باشد. 

همچنین شارژ کپسول آتش نشانی آب و گاز در این مجموعه طبق استانداردهای مربوطه انجام میشود . 

                                                                                             کپسول آتش نشانی آب و گاز

                                                     

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ایمن تیام سپاهان است.
طراحی سایت پافکو