آرگونایت

جایگزین طبیعی برای سیستم هالون  1301  ، شرکت  Ginge-Kerr سیستم آرگونایت را بعنوان یک سیستم بی ضرر برای محیط زیست وجایگزین سیستم های هالون ارائه کرده است .

طبق آزمایشات انجام شده توسط کارشناسان سراسر دنیا وتایید آنها گاز آرگونایت تقریبا" بروی تمام مواد قابل اشتعال تاثیر گذار بوده واستفاده از آن خصوصا" در مکان هائی که امکان استفاده از کپسول آتش نشانی آب و گاز ، کپسول آتش نشانی کف ( فوم )، و یا کپسول آتش نشانی پودر و گاز نمی باشند مناسب است  .

 ایده آل برای حفاظت از مکانهای بسیار بزرگ

 سیستم های آرگونایت جهت حفاظت از تجهیزات وماشین آلات ثابت بسیار مناسب می باشد خصوصا" در مکانهای بسیار خطرناک که در آنها آتش سوزی می تواند نتایج ویران کننده و خسارت مالی وجانی داشته باشد . که استفاده از این سیستم ها بسیار مناسب است  .

 موارد استفاده از این سیستم آرگونایت

  خدمات کامپیوتری

  تجهیزات مخابراتی

  بایگانیها

  مراکز کنترل

 مزایای سیستم آرگونایت

  واکنش سریع وموثر در برابر خطر آتش سوزی

  بدون اثر منفی روی لایه ازون و اثر گلخانه ای

  هزینه نصب ونگهداری

  درمحل آتش سوزی هیچ اسیب ویا اثری برروی تجهیزات مورد حفاظت نمی گذارد

  هادی الکتریسته نیست (عایق است  )

  خطری برای مکانی که در آن قرار گرفته ندارد

  عمل کرد اتوماتیک ودستی

  درکمترین زمان بعد از خاموش شدن بحالت اولیه بازمیگردد.

  طراحی دقیق با حداکثرکارائی

آرگونایت

روش اطفاءحریق

در یک فضای بسته موقعی که غلظت اکسیزن هوا به کمتر از  15% میرسد کلیه آتش ها در زمانی کمتر از  60  ثانیه خاموش میشوند .

سیستم خاموش کننده آرگونایت بر مبنای مخلوط  50% ازت و50  % آرگون تشکیل شده است که غلظت اکسیژن را به میزان  12.5% تقلیل می دهد که دراین حالت در کوتاه ترین مدت وبطور سریع وموثر می توان آتش را خاموش نمود، بدین ترتیب بدون اینکه نیاز به نیروی انسانی باشد خیلی سریع وبطور اتوماتیک می توان آتش را خاموش نمود .

 طراحی سیستم آرگونایت جهت حفاظت از محل مورد نظر، نیازمند آگاهی کامل نسبت به امکانات ایمنی می باشد ، لذا جهت انجام آن نیاز به یک برنامه ریزی دقیق کامپیوتری بوده که بتوان بدین وسیله وسائل وامکانات سیستم آرگونایت را جهت محل مورد نظر مشخص نمود.

آرگونایت

 این سیستم بنحوی طراحی شده که براحتی نواحی مورد نظر را زیر پوشش حفاظتی قرار میدهد وآتش سوزی در هر نقطه ای که ایجاد شود بلادرنگ مهارشده وآن را خاموش مینماید  .

کارایی وارزش کار آمد حفاظتی سیستم آرگونایت

سیستم آرگونایت از یک یا چندین کپسول که بوسیله یک منیفولد معمولا" بهم وصل شده اند تشکیل میشود ،این سیستم  بصورت دستی ویا بصورت اتوماتیک بکار گرفته شود ،پس از فعال شدن سیستم ، گاز به درون لوله کشی تعبیه شده وارد گردیده واز طریق نازل ها که ابعاد آنها بوسیله کامپیوترمحاسبه شده است ، بدرون محوطه محافظت شده منتشر می شود.

گاز خنثی آرگونایت که دارای خواص خاموش کننده می باشد بطور سریع وموثر عمل کرده وآتش را خاموش مینماید  .

اگر درون یک ساختمان بیش از یک ناحیه جهت حفاظت از آتش سوزی پیش بینی شده باشد در این صورت سیستم اطفاء حریق آرگونایت بر اساس بزرگترین فضا در نظر گرفته میشود ، مشروط بر اینکه بطور همزمان احتمال وقوع بیش از یک حریق در محدوده حفاظتی کار این سیستم نباشد ، با توجه به این موارد می توان با این روش قیمت تمام شده این سیستم حفاظتی را بطور قابل ملاحظه ای کاهش داد.

کپسولها وشیر های آرگونایت

تجهیزات مورد استفاده در سیستم آرگونایت با طراحی دقیق، کیفیت بالا و حداکثر کارائی امکان حصول اطمینان از حد اکثر بهره وری در نصب سیستم را میدهد هر سیلند از آلیاز فولاد باکیفیت بالا ساخته شده ومطابق با استاندارد های بین المللی بکار گرفته میشود این سیلندر ها بصورت سری ودر هر مکان مناسب قابل نصب می باشند از زمانی که سیستم های گاز بی اثر معرفی شده اند ، بیشترین مقدار فشار متداول ذخیره آرگونایت  (150  الی  200  بار ) بوده است اخیرا" سیلندر های جدید گاز آرگونایت با فشار  300  بار طراحی شده که نسبت به قبل به میزان تقریبی  30% کمتر نیاز به فضا جهت ذخیره گاز دارد ودر نتیجه زمان قابل توجهی در نصب ونگهداری صرفه جوئی مینماید  .

آرگونایت

روش های راه اندازی

شیرهای آرگونایت گینگ کر (ساخته شده از برنز مقاوم ضد زنگ ) به شکلی طراحی شده اند که با کاهش اندازه لوله ها وهزینه نصب باعث بهینه شدن کارائی سیستم میشوند  .

به روش های زیر میتوان این شیر ها را مورد استفاده قرارداد :

   سولو نویید (شیر برقی)

  پنوماتیک

  سیستم کنترل دستی از مرکز کنترل

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 15
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/09/12
  • تعداد مشاهده : 454 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ایمن تیام سپاهان است.
طراحی سایت پافکو