نحوه عملکرد fm200

 fm200

نحوه عملکرد  fm200  بر روی حریق گاز ، قابلیت اطفا در کلاس های حریق A , B , C , D, E را دارا می باشد .

 به طور گسترده در اطفا کلاس E که مربوط به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی می باشد و نحوه عملکرد آن به صورت سیلابی در محیط تحت حفاظت می باشد و با پرکردن محیط تحت حفاظت و رقیق کردن اکسیژن محیط و نیز شکستن زنجیره حریق عمل اطفا را صورت می دهد.

 از آنجایی که گاز  fm200 یک گاز گران قیمت می باشد لذا در مواردی که حجم کمی تحت پوشش باشد مقرون به استفاده می باشد.

نحوه عملکرد fm200

 اجرای این سیستم  برای اتاق های سرور، اتاق کامپیوتر، دیتا سنتر و … نیاز به اجرای لوله کشی برای سایت مورد نظر می باشد که از جمله ملزومات دیگر اجرای این سیستم مهار کردن سیلندرها توسط براکت می باشد .

که به دلیل مسایل فنی و ویژگی این گاز کپسولهای مورد استفاده باید در نزدیکی محل حریق و عمدتا در داخل اتاق سرور، اتاق کامپیوتر… قرار داده شود .

که این موضوع از نواقص این سیستم به شمار می رود، همچنین از سایر تجهیزات مورد استفاده در این سیستم اطفا می توان به شیر برقی فعال ساز یا سیلندر فرمان دهنده جهت فعال شدن سیستم اطفا، شیلنگ های فشار قوی تخلیه و نازل های مخصوص برای تخلیه در محیط تحت حفاظت اشاره کرد.

نحوه عملکرد fm200

سیستم اطفاء حریق گازی fm200 طراحی شده برای فعال شدن و وارد شدن به مرحله اطفا نیازمند فعال سازی سیستم توسط سیستم کشف و اعلام حریق دارد که این سیستم یک سیستم کنترل پنلی با تجهیزات مربوط به کشف حریق که به صورت کاشف دود، کاشف حرارت ، کاشف دود و حرارت و شستی های دستی اعلام حریق ، اطفا حریق ( تخلیه کپسولها ) و عدم اطفا حریق( عدم تخلیه کپسولها ) می باشد .

کارشناسان شرکت ایمن تیام سپاهان آماده هرگونه ارائه مشاوره  و اجرا در خصوص سیستم های اطفاء حریق گازی fm200  می باشند .

هم اکنون با ما تماس بگیرید : 95125125-021       40337400-021       36675338-021

طراحی، اجرا، تست و نگهداری سیستم بر اساس استاندارد NFPA میباشد کد مربوط به سیال fm200 مربوط به قسمت clean agent می باشد که کد NFPA 2001 مربوط به آن می باشد.

سیلندرهای طراحی و ساخته شده و توسط کمپانیهای تولید کننده باید مطابق با D.O.T. Specification4BW500 یا 4BA500باشد.

فشار این گاز   درون این کپسولها توسط شارژ گاز نیتروژن تا فشار 25 بار در دمای 21 درجه سانتی گراد تامین میگردد.

 شیرهای مورد استفاده در کپسول های  fm200 از جنس برنج می باشد که از مقاومت بالایی در برابر فشار برخوردار می باشد .

نحوه عملکرد fm200

 همچنین از چکش پذیری بالایی برخوردار می باشد. شیرهای مربوط به سرسیلندرها دارای نشان دهنده فشار می باشد که در کنترل های دورهای کنترل فشار توسط این نشان دهنده صورت می پذیرد.

نازل های مورد استفاده در سیستم اطفاء حریق گازی fm200 از جنس آلومینیوم می باشند که کمپانی سازنده باید دارای تاییدیه UL باشد و بر روی محصول شماره مربوط را چک نماید.

 تنوع نازل ها به تعداد کمپانی های سازنده می باشد، به عنوان مثال تنوع نازل تولیدی بر اساس خروجی به 3 دسته تقسیم میشوند ، به این گونه که برای تخلیه 360 نازل با 4 سوراخ و برای تخلیه 180 نازل با 2 سوراخ و برای تخلیه 90 درجه نازل با 1 سوراخ تولید می شود.

سیستم لوله کشی برای حفاظت مکان مورد نظر باید مطابق با استاندارد NFPA 2001 باشد و لوله ها باید از جنس آهن سیاه و یا گالوانیزه باشد.

 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 7
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1397/10/10
 • تعداد مشاهده : 686 بار
نظرات کاربران
ناشناس

ناشناس

        شرکت شما در زمینه سیستم های اعلام و اطفاء IG55 نیز فعالیت داره ؟
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ایمن تیام سپاهان است.
طراحی سایت پافکو