Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tiacom/domains/tiamsepahan.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/woocommerce/shipping/class-wc-shipping.php on line 174
skip to Main Content
5/5 - (27 امتیاز)

روش هایی وجود دارد برای بررسی سالم بودن کپسول آتش نشانی . اینکه آیا کپسول آتش نشانی قدیمی من هنوز به خوبی کار می کند یا نه؟

از آنجایی که ممکن است فراموش کنید که در چه تاریخی آن را خریداری کرده اید، بهتر است در فواصل زمانی مشخص اقدام به بررسی و بازدید کپسول خاموش کننده نمایید.

به عنوان یک پیشنهاد می توانید بازدید خاموش کننده را همزمان با تست سنسورهای تشخیص دود یا حسگر مونوکسید کربن انجام دهید.

 بررسی سالم بودن کپسول آتش نشانی

بررسی سالم بودن کپسول آتش نشانی

 

بازرسی ظاهری کپسول آتش نشانی

آیا صدمه و آسیبی در بدنه کپسول خاموش کننده مشاهده می کنید؟ آیا پین ضامن در محل خود قرار دارد؟ آیا پلمب ضامن کپسول سالم است؟

هرگونه صدمه از جمله شکستگی و ترک خوردن بدنه، خراب بودن دسته یا اهرم تخلیه و خراب بودن و یا شکسته بودن درجه فشار سنج می تواند بیانگر غیر قابل استفاده بودن کپسول خاموش کننده بوده و فورا باید اقدام به تعویض و یا تعمیر آن در مراکز مجاز نمایید.

 بررسی سالم بودن کپسول آتش نشانی

به درجه فشار سنج نگاه کنید

آیا عقربه فشار سنج در ناحیه سبز رنگ قرار گرفته؟ اگر این گونه است نشان می دهد که کپسول از نظر فشار گاز داخلی در وضعیت مناسبی قرار دارد .

اما چنانچه عقربه فشارسنج در ناحیه قرمز رنگ زیر ناحیه سبز قرار گرفته باشد نشان می دهد که گاز موجود در آن به دلایلی تخلیه شده و باید فوراً نسبت به بررسی دلیل تخلیه گاز داخل سیلندر اقدام  و شارژ کپسول آتش نشانی  انجام شود .

 بررسی سالم بودن کپسول آتش نشانی

برچسب و یا نوشته های روی بدنه کپسول آتش نشانی را بررسی کنید

برچسب می تواند حاوی اطلاعاتی مانند تاریخ آخرین شارژ  و شرکت شارژ کننده  باشد. همچنین در صورتی که برچسب وجود نداشته باشد می توانید از روی بدنه کپسول اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید  را بررسی نموده و متوجه شوید که چه مدت زمانی از آن استفاده نشده است.

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

پودر موجود در خاموش کننده پس از گذشت مدت زمان زیاد ممکن است سفت و کلوخه ای شده و قابل استفاده نباشد، بنابراین در صورتی که مدت زیادی از زمان خرید کپسول اطفاء حریق گذشته باید حتما مجددا اقدام به شارژ نمایید.

کپسول آتش نشانی قدیمی را شارژ کنیم و یا آنرا جایگزین نماییم؟

در صورتی که مشخص شود کپسول خاموش کننده از نظر پوسیدگی و صدمات داخلی یا خارجی مشکل خاصی ندارد، بهتر است آنرا در شرکتهای مجاز شارژ کنید زیرا شارژ کپسول آتش نشانی هزینه بسیار کمتری نسبت به خرید خاموش کننده جدید دارد.

به یاد داشته باشید که بعضی از قطعات از جمله قطعات لاستیکی ممکن است در طول زمان پوسیده و از بین رفته باشند، بنابراین ممکن است تعویض قطعات معیوب هزینه ای معادل و یا نزدیک به خرید کپسول خاموش کننده نو داشته باشد.

 بررسی سالم بودن کپسول آتش نشانی

آیا هنوز از سالم بودن کپسول آتش نشانی خود مطمئن نیستید؟

به یکی از مراکز مجاز فروش و  شارژ مراجعه کنید و خاموش کننده خود را برای بررسی و تست در اختیار آنها قرار دهید. در این مراکز تست بدنه کپسول و همچنین بررسی ظاهری آن توسط افراد متخصص انجام شده و می توانید در خصوص شارژ و یا خرید کپسول خاموش کننده با اطمینان خاطر تصمیم گیری نمایید.

در شرکت ایمن تیام سپاهان خدمات شارژ کپسول آتش نشانی با به روز ترین استاندارهای لازم  ارائه می شود .

برای دریافت خدمات تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی و سایر خدمات آتش نشانی با شماره های 36675338 و 40337400 تماس حاصل بفرماید .

 

Summary
خدمات آتش نشانی
Service Type
خدمات آتش نشانی
Provider Name
ایمن تیام سپاهان, Telephone No.40337400
Description
روش هایی وجود دارد برای بررسی سالم بودن کپسول آتش نشانی . اینکه آیا کپسول آتش نشانی قدیمی من هنوز به خوبی کار می کند یا نه؟
This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
با ما تماس بگیرید