Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tiacom/domains/tiamsepahan.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/woocommerce/shipping/class-wc-shipping.php on line 174
skip to Main Content
5/5 - (14 امتیاز)

درخاموش کننده ها درجه کپسول آتش نشانی یا فشار سنج  یکی از قطعات بسیار مهم و کارامدی است که استفاده از آن باعث می شود شما از سالم بودن و کارایی خاموش کننده خود اطلاع پیدا کنید .

و به همین صورت در شرایط اضطراری بتوانید بهترین و عاقلانه ترین واکنش را نشان دهید. در ادامه یک بررسی کلی روی درجه خاموش کننده انجام می دهیم تا شما را با این قطعه مهم آشنا کنیم.

 فشار سنج کپسول آتش نشانی

فشار سنج یا درجه خاموش کننده چیست و چگونه کار می کند؟

درجه های خاموش کننده ها وظیفه نشان دادن فشار گاز موجود در خاموش کننده را بر عهده دارد و ما می توانیم بوسیله این قطعه از موجودی خاموش کننده با خبر شویم.

درجه های خاموش کننده های آتش در اوایل فقط برای کپسول آتش نشانی پودر و گاز استفاده می شد، ولی مزایای درجه آن باعث شده است که در طراحی انواع خاموش کننده های آتش به کار بسته شود.

استفاده از درجه و فشارسنج به استفاده کنندگان کمک می کند که با آگاهی بیشتری به سمت استفاده از خاموش کننده آتش  بروند و در صورتی که خاموش کننده های آنها کمتر از حد مجاز شارژ دارد زود تر متوجه این موضوع شوند تا آنها را مجددا شارژ کنند.

همچنین برخی از این درجه ها می توانند شارژ شدن بیش از حد خاموش کننده  را نیز نشان بدهند و به این صورت از خطرات احتمالی این موضوع به صورت ساده تر آگاه شوید.

درجه کپسول آتش نشانی

قسمت سبز رنگ به معنی شارژ شده و آماده استفاده است، ولی زمانی که عقربه به سمت چپ متمایل می شود و به سمت قسمت قرمز رنگ می شود نشان می دهد که این کپسول شارژ  ندارد و باید در اسرع وقت برای شارژ کردن آن را به مراکز شارژ خاموش کننده ها و فروش و سرویس دهی  خاموش کننده های آتش  بسپارید.

شرکت ایمن تیام سپاهان ارائه دهنده خدمات شارژ کپسول آتش نشانی می باشد .

تصویر زیر یک نمونه دیگر از درجه خاموش کننده آتش  را به شما نشان می دهد که علاوه بر دو قسمت قبلی (یعنی شارژ شده و خالی) دارای یک قسمت دیگر به نام Over Charge است که به معنی شارژ شدن بیش از حد می باشد. زمانی که خاموش کننده  شما بیش از حد  شارژ شده باشد باید آنرا برای سرویس دهی به شرکت های مجاز بسپارید.

درجه کپسول آتش نشانی

انواع فشار سنج های موجود در کپسول آتش نشانی

برای مشخص سازی میزان فشار مایعات، گاز ها، بخار ها و… سه نوع فشار سنج بوردونی، دیافراگمی و کپسولی استفاده می شود که البته فشار سنج های بوردونی به دلیل نشان دادن فشار های بالا بیشترین استفاده دارند .

استفاده از آن ها بهترین گزینه برای سنجش و نمایش فشار در سیلندر می باشد. از طرفی این فشار سنج ها می تواند فشار های بین 0.6 بار تا 1600 بار را به شما نمایش دهد. همانطور که می توانید ببینید این فشار سنج ها می توانند از فشار های پایین تا بالا را به راحتی نشان دهند.

از طرفی دقت این فشار سنج ها برای موارد حساسی مانند کپسول آتش نشانی انتخابی درست و مناسب است و به شما کمک  می کند تا آمادگی بیشتری در برابر خطر داشته باشید و همچنین دقت اندازه گیری آنها به درجه حرارت محیط اطراف آن بستگی ندارد.

مورد بعدی که باید در خصوص درجه خاموش کننده به یاد داشته باشید این است که شاید شما به  جای این که با رنگ های سبز و قرمز مشخص شوند با درجه های شماره بندی شده روبرو شوید.

در این صورت حتما به یاد داشته باشید که عقربه فشار سنج همیشه برعکس عقربه های ساعت حرکت می کند.

 

Summary
خدمات آتش نشانی
Service Type
خدمات آتش نشانی
Provider Name
ایمن تیام سپاهان, Telephone No.40337400
Description
درخاموش کننده ها درجه کپسول آتش نشانی یا فشار سنج  یکی از قطعات بسیار مهم و کارامدی است که استفاده از آن باعث می شود شما از سالم بودن و کارایی خاموش کننده خود اطلاع پیدا کنید .
This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
با ما تماس بگیرید