Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tiacom/domains/tiamsepahan.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/woocommerce/shipping/class-wc-shipping.php on line 174
skip to Main Content
5/5 - (40 امتیاز)

با توجه به زیاد بودن احتمال وقوع آتش سوزی در اتاق سرور  پیاده سازی یک سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور از اهمیت بالایی برخوردار است .

زیرا برای هر سازمانی اتاق سرور از اهمیت زیادی برخوردار بوده و آسیب به اتاق سرور به خاطر آتش سوزی خسارت های جبران ناپذیری بر جای خواهد گذاشت.

از جمله استانداردهایی که برای ساخت اتاق سرور مورد استفاده قرار می گیرد می توان به  استانداردهای TIA 942  ،ISO 27000، NFPA75 و IP اشاره کرد.

هنگام بروز حریق در اتاق سرور ( دیتاسنتر ) توسط سایر دستگاهها در ابتدا اعلام شده و در صورت تشخیص گاز درون محیط برای اطفاء حریق اتاق سرور مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت ایمن تیام سپاهان در راستای گسترش کار خود اقدام به ارائه خدمات نوین در زمینه سیستم های اعلام و اطفاء حریق نموده، کادر فنی مجرب و همچنین مهندسین با سابقه و در کنار آن ها مدیریت پروژه قوی و همچنین استفاده از کالاهای با کیفیت و مورد تایید سازمان های ذی صلاح اطمینان خاطر را برای مشتری تضمین میکند

اجزای سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور ( دیتاسنتر )

۱- مرکز کنترل اعلام و اطفاء حریق :

مرکز کنترل اعلام و اطفاء حریق شامل سه  بخش اعلام و یک بخش اطفاء می باشد که فعال شدن و به کار افتادن هر یک از بخش ها باعث فعال شدن سیستم اعلام حریق و به صدا در آمدن آژیر اعلام حریق می شود و در صورت عمل کردن دو بخش بطور همزمان،سیستم اطفاء حریق فعال شده و گاز FM200 در محیط پخش خواهد شد.

سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور

۲- دتکتور دودی :

کارکرد دتکتورهای دودی به این شکل است که دود حاصل از آتش با غلظت به سمت سقف آمده و توسط دتکتور یا آشکارساز دودی  تشخیص داده می شود و سپس از دتکتور به سمت مرکز کنترل آلارم حریق فرستاده می شود. دکتور دودی یکی از تجهیزات اعلام حریق است.

سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور

۳- شستی اعلام حریق:

این دستگاه که نیازمند فشار مکانیکی روی شستی است .هنگام ایجاد حریق در اتاق سرور اگر اپراتور در دیتا سنتر حضور داشته باشد می‌تواند قبل ازاعلام حریق توسط سیستم با فشردن دکمه شستی اعلام حریق را به صورت دستی به دستگاههای اطفای حریق اتاق سرور اعلام کند  و از اتلاف زمان جلوگیری کند.

سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور

۴- آژیر اعلام حریق :

درصورت بروز حریق در هر یک از بخش ها آژیر اعلام حریق به صدا در آمده و تمامی افراد را از وجود حریق با خبر می کند.

سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور

۵- دستگاه تلفن کننده:

در مواقعی که در داخل اتاق سرور حریقی رخ میدهد و شخصی در داخل اتاق نباشد و یا  حریق در نیمه شب و غیر از ساعات اداری یا کاری رخ دهد این دستگاه می تواند بصورت خودکار بامراکز آتش نشانی و مسئولان مربوطه تماس گرفته و انهارا از بروز آتش سازی مطلع کند. امکان واردکردن تا ۲۰ شماره تلفن در حافظه دستگاه میسر می باشد.

سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور

۶-سیستم  ) Air sampling دتکتور مکنده ) :

این سیستم از یک محفظه اصلی و لوله های  هوا متصل به آن تشکیل شده است و روش کار آن به این صورت است که محفظه اصلی بر روی دیوار نصب شده و از آن به بالای رک ها لوله کشی و در فواصل معین  روی لوله نیز  سوراخ هایی تعبیه می شود.

سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور

این دستگاه با مکش هوای داخل رک ها به داخل محفظه خود، دود و میزان آن در هوا را اندازه گیری می‌کند که این کار به صورت پیوسته و آنلاین  انجام می شود.

سپس با بررسی دود اگر میزان غلظت ان بالا باشد اعلام آتش سوزی  به مرکز کنترل اعلام حریق میکند.

در اتاق سرور با توجه به تجهیزات مستقر در محل سیستم اطفا حریق اتوماتیک گازی مناسب ترین گزینه خواهد بود.

 

Summary
خدمات آتش نشانی
Service Type
خدمات آتش نشانی
Provider Name
ایمن تیام سپاهان, Telephone No.40337400
Description
با توجه به زیاد بودن احتمال وقوع آتش سوزی در اتاق سرور  پیاده سازی یک سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور از اهمیت بالایی برخوردار است .
This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
با ما تماس بگیرید