Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tiacom/domains/tiamsepahan.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/woocommerce/shipping/class-wc-shipping.php on line 174
skip to Main Content
5/5 - (4 امتیاز)

Shot blasting روش مورد استفاده برای تمیز کردن، تقویت ( peen ) و یا پولیش فلزات است . شات بلاست ، تقریبا در هر صنعت که با فلز کار دارد . از جمله : شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی ، هوافضا، خودرو، ساخت و ساز، ریخته گری، کشتی سازی، راه آهن، و بسیاری دیگر کاربرد دارد.

 

شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی

دو فن آوری در شات بلاست استفاده می شود :

 1. Wheelblasting
 2. Airblasting

Wheelblasting  :

Wheelblasting به طور مستقیم توسط چرخش یک چرخ توربین که انرژی الکتریکی را  به انرژی حرکتی جنبشی ساینده تبدیل می‌کند کار می‌کند.

ظرفیت هر چرخ از حدود ۶۰ کیلوگرم بر دقیقه تا ۱۲۰۰ کیلوگرم بر دقیقه است. با این مقادیر زیاد از شتاب ساینده ، قطعات بزرگ و یا مناطق وسیعی از قطعات تمیز کاری و  رسوب زدایی می شوند.

اجزاء این دستگاه شامل نوار نقاله غلتکی و سیستم پاک کننده رسوب نوار می باشد و دارای ماشین آلات کنترل کاملا اتوماتیک برای سری کامل تولید کنندگان خودرو است.

شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی

Airblasting   :

ماشین آلات AIRBLAST می توانید به شکل یک  اتاق بلاستینگ و یا یک کابینه بلاستینگ باشد.

مواد ساینده  پنوماتیکی با هوای فشرده بر روی مولفه شتاب و توسط نازل  برای کاربردهای خاص  با ترکیبی آب مورد استفاده قرار می گیرد، این حالت  انفجار مرطوب نامیده می شود.

در هر حالت بلاستینگ خشک و مرطوب می تواند در موقعیت ثابت نصب شده و یا به صورت دستی و یا توسط کنترل اتوماتیک نازل و یا روبات اداره شود.

شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی

عملکرد دستگاه های شات بلاست Shot blast operation

در این دستگاه ها ساچمه های فولادی با کمک توربین هایی که با سرعت بالا حول محور مشخص می‌چرخند به سمت قطعه کار پرتاب می‌شوند.

این ساچمه ها دارای انرژی جنبشی بالایی به نسبت سرعت و جرم خود هستند. برخورد این ساچمه ها با سطح قطعه کار به صورت پی در پی و در تعداد زیاد صورت می‌گیرد که به این روش شات بلاست گویند.

کاربرد شات بلاست Shot blast application

شات بلاست به صورت گسترده در صنعت به کاربرده می‌شود. از این روش برای بدنه‌های بزرگ و مسطح مانند بدنه‌ی کشتی و خودرو استفاده می‌شود.

توسط دستگاه های شات بلاست می‌توان موارد زیر را به خوبی انجام داد :

 • زنگ زدایی سطوح داخلی و خارجی
 • ماسه زدایی سطوح داخلی و خارجی
 • رنگ زدایی سطوح داخلی و خارجی
 • لایه برداری سطوح شکل گرفته
 • آماده و محیا کردن سطوح
 • زبرکردن سطوح
 • مات کردن سطوح
 • تمیز کاری سطوح

شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی

در شرکت ایمن تیام سپاهان ( تنها دارنده دستگاه شات پلاست ) رنگ زدایی انواع سیلندر ، با ساچمه بدون آسیب به بدنه جهت رنگ آمیزی بهتر ، کاملا استاندارد و به صورت تخصصی صورت می گیرد .

 

اجزای دستگاه های شات بلاست  Components of shot blasting machines

 • توربین دستگاه ( مهم ترین قسمت دستگاه )

توربین نقش اساسی در دستگاه شات بلاست بازی می‌نماید. این قطعه به ساچمه ها سرعت مناسب جهت برخورد با سطح قطعه کار را می‌دهد.

 • دیگ دستگاه
 • بالابر ساچمه دستگاه
 • هواکش و فیلتر دستگاه

در شرکت ایمن تیام سپاهان در صورت نیاز در آزمایشگاه ، تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی بر روی خاموش کننده ها انجام می شود و قبل از شارژ کپسول آتش نشانی عملیات شات و رنگ در صورت نیاز بر روی این خاموش کننده های آتش انجام می گیرد .

 

انواع دستگاه های شات بلاست Different Types of Shot Blasting 

 1. دستگاه های شات بلاست ماسه ای Grit blasting machine ) )

این دستگاه ها توسط ذرات ساینده ویژگی سطوح قطعه‌کار را تغییر می‌دهند. این ذرات با حمله برروی سطوح قطعه‌کار آن را تمیز می نمایند.

از این دستگاه برای پاک سازی سطح داخلی قالب ها نیز استفاده می‌گردد. همچنین از این دستگاه غالبا برای آماده سازی سطوح قبل از جوشکاری نیز استفاده می‌گردد.

این دستگاه پس از رنگ آمیزی سطوح باعث افزایش ماندگاری رنگ و کیفیت سطح قطعه رنگ زده شده می‌شود.

 1. دستگاه های شات بلاست ساینده Abrasive blasting machine ) )

با استفاده از این دستگاه می‌توان صافی سطح بسیار خوب برروی سطوح قطعه‌کار ایجاد نمود. این دستگاه با استفاده از ایجاد جریان مواد ساینده تحت فشار بالا برروی سطوح سطحی صاف را پدید می‌آورد.

 

Summary
خدمات آتش نشانی
Service Type
خدمات آتش نشانی
Provider Name
ایمن تیام سپاهان, Telephone No.40337400
Description
Shot blasting روش مورد استفاده برای تمیز کردن، تقویت ( peen ) و یا پولیش فلزات است . شات بلاست ، تقریبا در هر صنعت که با فلز کار دارد . از جمله : شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی ، هوافضا، خودرو، ساخت و ساز، ریخته گری، کشتی سازی، راه آهن، و بسیاری دیگر کاربرد دارد.
This Post Has One Comment
 1. سلام خدمت مسئول سایت شرکت ایمن تیام
  خواستم از شما بابت مطالب خوب سایتتون در رابطه با شات‌ بلاست کپسول آتش نشانی تشکر کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
با ما تماس بگیرید