Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tiacom/domains/tiamsepahan.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/woocommerce/shipping/class-wc-shipping.php on line 174
skip to Main Content
5/5 - (26 امتیاز)

با توجه به اهمیت وجود کپسول آتش نشانی  در اماکن گوناگون جهت استفاده در مواقع اضطراری ، شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

الزام  پیدا می کند .

برای مثال در شرایطی که  سه کپسول آتش نشانی داریم. دو تا جدید خریدیم و دیگری در ساختمان وجود داشت.

حین بررسی های ماهانه متوجه شدیم اخیراً سیلندری که از قبل در ساختمان موجود بوده از موعد تاریخ شارژ آن گذشته است.

 

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

 

با توجه به اینکه اثر بخشی خاموش کننده ای که تاریخ شارژ آن منقضی شده از بین می رود و می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد  ،

لذا این سوال تداعی می شود که  شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو ، کدام معقولانه تر است ؟

برای تصمیم گیری درست ، شما را دعوت می کنیم ادامه این مقاله را دنبال کنید ؛

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

 

با در اختیار داشتن ابزار و تجهیزات مناسب جهت شارژ، کپسول های آتش نشانی می توانند در تاریخ سر رسید شارژ سالیانه خود شارژ مجدد شوند.

برای شارژ مجدد یک سیلندر ، بسته به اندازه و وزن آن و نوع گازی وپودری و یا .. هزینه می شود.

اگر می خواهید سیلندر آتش نشانی شما مجدداً شارژ شود ، بنابراین باید با یک شرکت یا تکنسین مجاز شارژ کپسول آتش نشانی تماس بگیرید .

شرکت ایمن تیام سپاهان می تواند خدمات شارژ کپسول آتش نشانی را  مطابق با استاندارهای روز دنیا به شما ارائه کند.

شماره های تماس شرکت : 02140337400 و 02140334700 و 02136845060

هزینه یک کپسول  به اندازه ، نوع طبقه بندی و کاربرد مورد نظر بستگی دارد که سیلندر های آتش نشانی قابل حمل در اندازه های مختلفی تولید می شوند که متداول ترین اندازه ها دو یا چهار, شش ودوازده کیلویی است.

 

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

 

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

 

اندازه یا وزن خاموش كننده بر اساس وزن ماده داخل مخزن سیلندر است و وزن مخزن فلز ، مونتاژ سوپاپ یا سایر اجزا را به حساب نمی آورد.

استفاده و کنترل خاموش کننده های  یک تا چهار کیلویی راحت تر است و برای خانه یا حتی وسیله نقلیه بسیار مناسب است .

و به گونه ای طراحی شده است که در اطفاء حریق هایی که از فضاها یا اتاق های کوچکتر منشأ می گیرند مناسب تر است و هزینه آنها معمولاً معقول و به صرفه است.

کپسول آتش نشانی مشابه ، همچنین انتخاب های خوبی برای استفاده در خانه ، گاراژ یا سوله های کوچک هستند. کپسول آتش نشانی های بزرگتر بیشتر برای کارگاه های صنعتی یا تجاری طراحی شده است.

دامنه قیمت در هر یک از این کلاس های وزنی مختلف است و کپسول های آتش نشانی به دلیل وجود نوع ماده درون مخزن است که نوع مختلف حریق را می تواند به طور موثر خاموش کند.

این تفاوت هزینه ها طبقاتی است و در مورد وزن ونوع سیلندر تنوع بسیار دارد.

اگر در حال حاضر یک کپسول آتش نشانی دارید و به دنبال شارژ مجدد آن توسط یک گارگاه شارژ حرفه ای هستید ، بسته به منطقه ، اندازه مخزن و عامل آتش برای شما هزینه های متغییری خواهد داشت .

 

کدامیک مقرون به صرفه تره، شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو ؟

 

بعضی اوقات ، تعویض کل واحد هزینه کمتری نسبت به شارژ مجدد آن دارد ، به خصوص با قوطی های کوچک. به گزینه های قیمت گذاری خود نگاه کنید تا بفهمید چه چیزی برای بودجه شما بهتر است.

همچنین مهم است که به ایمنی شغل خود و خسارات احتمالی وارد شوید که در صورت عدم کارکرد کپسول آتش نشانی در حین آتش سوزی ، ممکن است متحمل شوید.

 

اگر خاموش کننده شما دارای نمای بیرونی ترک خورده یا عاری از دندانه است ، شیلنگ ها در کار هستند و برچسب بازرسی متصل است ، شارژ مجدد کپسول آتش نشانی ممکن است اقتصادی ترین انتخاب باشد.

اگر مطمئن نیستید که  خاموش کننده شما نیاز به تعویض یا شارژ مجدد دارد ، احتمالاً بهتر است که بدانید ایمن تر است که با یک کپسول کاملاً جدید کار کنید .

آن را تعویض کنید و از این امنیت برخوردار باشید. به خودتان آرامش دهید و بدانید که  رعایت مسائل ایمنی بهتر از عدم رعایت آن است.

 

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

 

بازرسی های ماهانه به آنها اطمینان را می دهد که از شارژ و نظم خوبی برخوردار هستند. با این حال مسئله ایمنی خاموش کننده آتش بیش از شارژ مجدد و جایگزینی آن مورد توجه است.

استانداردهای  NFPA و الزامات محلی در خصوص سیلندرها وجود دارد که باید رعایت شوند.

 

حصول اطمینان بابت شارژ کپسول آتش نشانی یا جایگزین آن

شرکت های ارائه دهنده خدمات آتش نشانی در سراسر کشور می توانند در این زمینه و همچنین  در انتخاب خاموش کننده مناسب برای هر نوع آتش سوزی در مشاغل به  شما کمک کنند .

 بازرسی های خاموش کننده ها باید ماهانه و سالانه توسط یک تکنسین مجاز انجام شود. شرکت ایمن تیام می تواند در این زمینه به شما کمک کند، امروز با شماره های  40337400  و یا 40334700 تماس بگیرید.

 

چگونه تشخیص دهیم که کپسول آتش نشانی شما باید دوباره شارژ شود؟

چند شاخص برای تعیین اینکه آیا کپسول آتش نشانی شما باید دوباره شارژ شود یا نه وجود دارد. اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید مهر پلمپ کپسول است.

اگر مهر و موم آن خراب است یا از بین رفته است ، پس باید اطمینان حاصل کنید که حتی کمی استفاده نشده است. در مرحله بعدی ، شما باید به فشار سنج نگاه کنید.

اگر سوزن  درجه در وسط منطقه سبز قرار گرفته باشد ، سپس کپسول آتش نشانی شما تحت فشار استانداردی است. با این حال ، اگر سوزن نزدیک یا در منطقه قرمز قرار دارد ، باید در اسرع وقت آن را دوباره شارژ کنید یا توسط متخصصین چکاپ شود.

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

چرا نباید خودتان یک کپسول آتش نشانی را شارژ کنید

برای شارژ مجدد کپسول آتش نشانی باید به نوع خاموش کننده توجه نمود. کپسول های آتش نشانی با مجموعه شیر پلاستیکی برای شارژ مجدد مناسب نیستند.

کپسول های آتش نشانی با مونتاژ شیر فلزی به گونه ای ساخته شده اند که می توانند دوباره شارژ شوند. علاوه بر این ، برای شارژ مجدد یک کپسول آتش نشانی نیاز به آموزش خاصی است.

بهتر است به سادگی به یک شرکت خدمات شارژ کپسول آتش نشانی مانند شرکت ایمن تیام مراجعه کنید و از آنها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

اگر شارژ به درستی انجام نشود ، در مواردی که بیشتر به آن احتیاج دارید ، کپسول شما نشت می کند و بی اثر است چنانچه ممکن است خطرات جانبی نیز شما را تهدید کند.

لازم به ذکر است که اگر خودتان سیلندر را شارژ کنید ، در صورت استفاده توسط فرد  دیگر ، مسئولیت اثر بخشی و خطرات احتمالی آن بر عهده شماست.

 

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

 

بازرسی کردن سیلندر در مقابل شارژ خاموش کننده آتش

 

توجه به این نکته مهم است که خدمات  بازرسی و سرویس شارژ متفاوت است و بنابراین هزینه متفاوتی خواهد داشت.

* انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) توصیه می کند که کپسول های آتش نشانی حداقل یک بار در سال بازرسی شوند.

 

کجا می توانم کپسول آتش نشانی خود را شارژ کنم ؟

اگرچه برخی از خاموش کننده ها می توانند دوباره شارژ شوند اما این امر بدون آموزش صحیح خطرناک است.

برای اطمینان از ایمن بودن کپسول خاموش کننده و شارژ مجدد آن با ماده خاموش کننده شیمیایی صحیح ، یک متخصص آموزش دیده استخدام کنید.

شرکت ایمن تیام سپاهان با به کارگیری متخصصین این امر خدمات شارژ کپسول آتش نشانی و تست هیدرواستاتیک خاموش کننده های آتش را با استانداردهای روز دنیا ارائه می دهد.

جهت دریافت خدمات ایمنی و آتش نشانی با شماره های 02140337400 و 02140334700 و 02136845060 تماس حاصل نمایید.

 

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

برای اینکه بدانید چه زمانی برای شارژ مجدد یک کپسول آتش نشانی اقدام کرد ، ادامه مقاله را دنبال کنید ؛

اگر مقدار کمی فشار آزاد شده باشد ( چک کردن درجه کپسول آتش نشانی )، برای افزایش اثربخشی در هنگام آتش سوزی ، شارژ مجدد لازم است.

بررسی تاریخ شارژ بعدی مندرج بر روی کارت شارژ که بر روی سیلندر نصب می گردد.

اگر مطمئن نیستید چرا یک خاموش کننده فشار خود را از دست می دهد و شارژ مجدد به شما کمک نمی کند ، آن را جهت تست هیدرواستاتیک به مراکز مجاز تست مانند شرکت ایمن تیام ارجاع دهید .

چه موقع و چند بار یک خاموش کننده آتش را جایگزین کنید؟

اگر شارژ مجدد یک کپسول آتش نشانی فشار را افزایش نمی دهد یا علائم دیگری ازقبیل فرو رفتگی ،خوردگی و یا آسیب دیدگی وجود دارد ، باید جایگزین شود .

کپسول های آتش نشانی قابل اطمینان ، برای ایمنی در برابر آتش سوزی در تجارت شما حیاتی هستند.

 

شارژ کپسول آتش نشانی یا خرید کپسول نو

 

سرویس و نگهداری تجهیزات آتش نشانی

اگر خاموش کننده سابقه کاهش فشار داشته باشد چه می کنید ؟

شما نمی دانستید که آیا به جایگزینی کپسول آتش نشانی احتیاج دارید یا شارژ مجدد .

اگرچه به نظر می رسد  که  سرویس و نگهداری تجهیزات آتش نشانی یک عامل جزئی باشد ، اما برچسب کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا از افراد در حین استفاده از خاموش کننده محافظت کنید .

هنگامی که از خاموش کننده در آتش استفاده می شود ، 75٪ از اوقات ، سازمان آتش نشانی نیازی به حضور در حادثه ندارد.

 

This Post Has 6 Comments
    1. بله دقیقا همینطوره . وقتی کپسول آتش نشانی هنگام تست سالم باشد نیازی به تعویض نیست و با شارژ مجدد می توان از آن استفاده کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
با ما تماس بگیرید