skip to Main Content

کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن ( co2 ) از جمله خاموش کننده های پر کاربرد در ایمنی منازل و محیط کار هستند .

دی اکسید کربن گازی است غیر قابل احتراق ، بی بو ، غیر رسمی وسنگین تر از هوا که داری چگالی ۵/۱ بوده وهادی الکتریسته نیست .

مکانیسم عمل آن هنگام حریق به سه صورت است : ابتدا با تشکیل یک لایه سنگین مقاوم در مقابل عبور هوا ، آتش را خفه می کند ، سپس اکسیژن هوای اطراف حریق راکاهش ونهایتاَ آتش را سرد می کند .

یکی از خصوصیات مهم گاز دی اکسید کربن ( CO2 ) این است که باعث ایراد خسارت به مواد موجود در محیط حریق نمی شود . لذا در مواردی که مواد باارزش دچار حریق می شوند ، مناسب تر از آب است . CO2 برای حریق های الکتریکی والکترونیکی بسیار مناسب است .

 

زیرا تا حدودی بدلیل هدایت برق وخصوصا حذف مواد خاموش کننده باقیمانده ، باعث اتصالی یا خرابی در قطعات حساس نمی گردد. لیکن هنگام استفاده ، بدلیل جایگزین شدن با اکسیژن محیط ، می تواند موجب خفگی فرد اطفاگر وساکنین گردد.

همچنین در فضای روباز ودارای تهویه نیز چون نمی تواند جایگزین کامل اکسیژن محیط شود از قابلیت اطفاء کامل این حریق ها برخوردار نیست .

 

 

کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن  (CO2 )  با توجه به اینکه تنها محتویاتش گاز CO2 می باشد به خوبی می تواند برای اطفای حریق مورد استفاده قرار بگیرد.

به طور کلی چون این گاز غیر قابل اشتعال ، بدون بو ، خنثی و غیر سمی است و همچنین دارای جریان الکتریسیته نمی باشد.

از مهمترین ویژگی گاز دی اکسید کربن ( ( CO2 میتوان به وزن آن اشاره کرد که یک ونیم برابر هوا می‌باشد و به همین خاطر زمان آتش‌ سوزی  به عنوان یک لایه  کامل روی آتش سوار می شود و باعث خفه شدن آتش می شود.

 

در واقع حجم سیلندر خاموش کننده گاز  دی اکسید کربن  ( CO2 ) ، گاز دی اکسید کربن (CO2  ) میباشد که تحت فشار ۶۰-۵۵ اتمسفر ( PSI ۹۰۰-۸۰۰ ) بصورت مایع  درآمده  و در سیلندر قرار می گیرد.

انواع دستی کپسول آتش نشانی co2 ظرفیت‌ ۱ تا ۶ کیلوگرم ( ۱۲-۲ پوند ) دارند و اگر در ظرفیت‌های بیشتر تولید شوند به صورت چرخ دار و یا دستگاه‌های ثابت اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند.

 

موارد استفاده از کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن ( CO2 )

 

 

از این نوع خاموش کننده‌ ها به دلیل اینکه اثری از خود به جای نمی گذارند بیشتر در فضاهای سر بسته، برای اطفاء حریق‌های کلاس B و C و همینطور برای وسایل الکتریکی و دستگاه‌های کامپیوتری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

خاموش کننده گاز دی اکسید کربن CO2 قابل کنترل می باشد و هر یک پوند گاز  CO2 مایع، در صورت آزاد شدن ۸ فوت مکعب گاز تولید   می کند که با توجه به شدت خنک کنندگی خود توانایی مقابله با آتش ۱۱۰- فارنهایت را دارد.

 

 

ایمن تیام سپاهان  عرضه کننده کپسول آتش نشانی co2 در سایز های2 کیلویی ،3 کیلویی ، 4کیلویی  ، 6کیلویی ، 10 کیلویی  ، 12 کیلویی و 30کیلویی  می باشد.

 

 

فروش انواع کپسول های آتش نشانی گاز دی اکسید کربن (  co2 )

Summary
خدمات آتش نشانی
Service Type
خدمات آتش نشانی
Provider Name
ایمن تیام سپاهان, Telephone No.40337400
Description
کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن ( co2 ) از جمله خاموش کننده های پر کاربرد در ایمنی منازل و محیط کار هستند .
This Post Has 17 Comments
 1. کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن رو همه مون از بچگی توی مدارس و غیره دیدیم. برای مصارف خانگی کجای هر منزل تعبیه میشه؟

  1. بله درسته ، برای گرفتن مشاوره بابت تعداد و محل قرار گیری این نوع خاموش کننده ها لطفا با قسمت فروش به شماره های 02140337400 و 02140334700 و یا 02136845060 تماس حاصل نمایید .

  1. سلام وقت بخیر برای سفارش و خرید هر نوع خاموش کننده آتش و دریافت سایر خدمات آیمنی و آتش نشانی می توانید با شماره های 02140337400 و 02140334700 تماس بگیرید .

 2. میشه در مورد گارانتی کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن توضیح بدین؟ ما میتونیم از فروشنده گارانتی یا ضمانت بخوایم؟ اصلا داره همچین چیزی؟

 3. سلام وقت بخیر
  کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن از نظر احتمال خطا چطوره؟ مثلا ممکنه بهریم ولی کلا کار نکنه ؟ لازمه قبلش تست کنیم؟

  1. چنانچه سیلندر از شرکت معتبر خریداری شده باشد سیلندر معتبر است . چرا که سیلندر برای تست باید تخلیه شود که چه بسا سیلندر نو برای تست پیشنهاد نمی شود.

 4. اشاره به دچار حریق شدن موارد با ارزش و اینکه با co2 خاموش کردنشون بهتر از آبه، نکته مهمی بود
  ممنون

 5. خاموش کننده گاز دی اکسید کربن همین که باعث خرابی در قطعات حساس نمیشه خوبه! داریم نمونه هایی که خوردگی و خرابی ایجاد میکنن

 6. چیکار کنیم برای اینکه کارایی و دوام محتوای کپسول آتش نشانیمون بالاتر بره؟ راهنمایی میکنین لطفا؟

  1. بابت محتوای داخل سیلندر ، نیازی نیست شما کار خاصی انجام دهید فقط اینکه شارژ مجدد خاموش کنند های آتش را سر موعد انجام دهید تا مواد اطفائی مورد استفاده کارایی خود را از دست ندهد.

 7. سلام برای یک انبار ۱۰۰۰ متری چه تعداد از این کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن ( co2 ) نیاز هست؟

 8. اگر از این کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن ( co2 ) بخوایم برای ساوه، ارسال میکنید یا خیر؟!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
با ما تماس بگیرید