Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tiacom/domains/tiamsepahan.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/woocommerce/shipping/class-wc-shipping.php on line 174
skip to Main Content
Rate this post

کپسول آتش نشانی co2  یکی از پر استفاده ترین و موثر ترین وسایل اطفاء حریق دستی می باشد .

که برای درک  بهتر خصوصیات و عملکرد آن باید ابتدا ویژگی های گاز مورد استفاده در این کپسول ها، یعنی co2 یا کربن دی اکسید را مورد بررسی قرار دهیم.

ویدئوی ذیل مراحل ساخت کپسول اتش نشانی گاز co2  را نشان می دهد :

 

گاز کربنیک یا co2 چه ویژگی هایی دارد؟

وزن و چگالی این گاز از هوا بیشتر است و در زمان استفاده برای اطفا حریق خود را جایگزین اکسیژن لازم  برای آتش سوزی می کند.

بی بو و فاسد نشدنی است و به  طور کلی خنثی است و همین باعث می شود که بتوانیم این گاز را به  طور کلی یک گاز خنثی بنامیم .

بر اثر سرما و فشار به  راحتی به  صورت مایع یا جامد در می آید.

در دمای 79 درجه یا بالاتر دچار تصعید می شود، یعنی مستقیما از جامد به گاز تبدیل می شود.

از این گاز در کپسول آتش نشانی co2 (کربن دی اکسید) استفاده می شود که یکی از بهترین گزینه ها برای خاموش سازی آتش سوزی در اثر الکتریسیته و یا فلزات قابل اشتعال است.

کپسول آتش نشانی co2

نکته دیگری بهتر است در خصوص این کپسول ها در نظر بگیرید و آن این است که به علت گاز بودن مواد داخل این کپسول ها و قدرت پراکنده شدن بالای آنها شما باید در نظر داشته باشید که باید از فاصله کمتری آتش مورد نظر خود را خاموش کنید.

 نکات ایمنی در خصوص co2 (گازکربن دی اکسید )

وقی شما از این گاز در فضای بسته استفاده می کنید یا به  هر دلیلی این  گاز در فضای اطراف شما پخش می شود، باعث می شود که اکسیژن کارایی خود را از دست بدهد یا به  عبارت دیگر جای اکسیژن را می گیرد.

و این موضوع ممکن است که با عث از بین رفت هوشیاری و یا شاید مرگ فرد مورد نظر شود. ولی زمانی که قصد خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی co2 را دارید لازم نیست نگران این موضوع باشید.

کپسول آتش نشانی co2

 سیلندر کپسول آتش نشانی co2  ( کربن دی اکسید ) چه خصوصیاتی دارد؟

بدنه این کپسول ها یا به اصطلاح سیلندر آنها استوانه ای شکل و از جنس فولاد است که بدون درز ساخته می شود و باید بتواند در آزمون تست هیدرواستاتیک در فشار 250 بار مورد تایید واقع شود .

و در تست های انبساطی باید بتواند که از ثبات خوبی برخوردار باشد. اندازه  این سیلند ها باید به گونه ای باشد که بتواند 2، 3، 4، 6، 12 و 30 کیلوگرم خاموش کننده co2 را با خود حمل کنند.

نمونه های 12 کیلوگرمی و 30 کیلوگرمی این کپسول های آتش نشانی ، برای حمل و نقل راحت تر به  صورت چرخدار ساخته می شود.

 

 بدنه و شیر کپسول آتش نشانی co2

شیر کپسول آتش نشانی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

به طور کلی شیر های کپسول های آتش نشانی دارای دو نوع فلکه ای و یا اهرمی هستند. شیر های کپسول های آتش نشانی باید با دوام باشد و در زمان اضطراری دچار مشکل نشود و از طرفی استفاده از آن برای همگان امکان پذیر باشد.

نازل کپسول آتش نشانی co2 باید چگونه باشد؟

نازل کپسول آتش نشانی co2  همانطور که شاید دیده باشید باید دارای یک سر قیف مانند باشد تا بتوان با استفاده از آن گاز کربن دی اکسید را به سمت آتش سوزی هدایت کرده و بتوانید راحت تر آتش را خاموش کنید.

کپسول آتش نشانی co2

همچنین شما باید به  یاد داشته باشید که در زمان استفاده برای اولین بار از این کپسول آتش نشانی ممکن است به  خاطر صدایی که در زمان تخلیه گاز دارند کمی دست پاچه شوید.

در شرکت ایمن تیام سپاهان علاوه بر فروش کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن ( co2 ) ، کپسول  آتش نشانی آب و گاز و کپسول  آتش نشانی پودر و گاز  و  کپسول آتش نشانی کف ( فوم ) نیز به فروش می رسد .

 

Summary
خدمات آتش نشانی
Service Type
خدمات آتش نشانی
Provider Name
ایمن تیام سپاهان, Telephone No.40337400
Description
کپسول آتش نشانی co2  یکی از پر استفاده ترین و موثر ترین وسایل اطفاء حریق دستی می باشد .
This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
با ما تماس بگیرید